Zirkonyum Dişlerin Avantajları

Zirkonyum Dişlerin Avantajları

Günümüzde kişilerin her alanda olduğu gibi diş hekimliği alanında da estetik kaygılarının ön plana çıkması en basit tedavilerde bile doğala yakın malzemelerin kullanılmasını zorunlu kılmıştır. Özellikle daha çok görünen ön bölge dişleri üzerinde yapılan çalışmalarda estetik kaygı gözetilir. Eskiden metal görünümlü porselenler kullanılmaktaydı ve bu da kişiyi görsel açıdan rahatsız edebiliyordu. Yine bu porselenler ışık […]

29 Ağustos 2016 Pazartesi - 0 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Günümüzde kişilerin her alanda olduğu gibi diş hekimliği alanında da estetik kaygılarının ön plana çıkması en basit tedavilerde bile doğala yakın malzemelerin kullanılmasını zorunlu kılmıştır. Özellikle daha çok görünen ön bölge dişleri üzerinde yapılan çalışmalarda estetik kaygı gözetilir. Eskiden metal görünümlü porselenler kullanılmaktaydı ve bu da kişiyi görsel açıdan rahatsız edebiliyordu. Yine bu porselenler ışık geçirmediği için koyu renkli ve mat bir görünüme sahip olup aynı zamanda kişilerde alerjik reaksiyonlara da sebep olabiliyordu. Bu durum yeni alternatiflerin kullanılmasını gündeme getirdi.

Zirkonyumun en büyük özelliği doku dostu olması yani doğala yakın bir görünüm arz etmesi. Bu sayede artık metal alt yapıyla benzer bir sağlamlık elde edilebiliyor. Diğer avantajları ise porselenin altından görünmemesi, renk koyulaşmasına sebep olmaması, diş etlerinde sorunlar oluşturmaması ve sağlamlığı. Bunların hepsi zirkonyumun her geçen gün daha fazla diş hekimliğinde kullanılmasını sağlamıştır.

Zirkonyum kaplamaların en büyük avantajı nedir?

Zirkonyum kaplamalar oldukça estetiktir; yani dışarıdan doğal ve güzel bir görünüme sahiptir. Işık geçirgenliği özelliği sayesinde diğer dişlerinizle uyum içinde olması böylece doğal görünmesi diğer bir avantajı olarak görülebilir. Bu da mükemmel bir estetik duruş anlamına gelir.

Doğal dişlere benzer mi?

Yapay bir görüntüsü yoktur; bunun en büyük nedeni de porselen altından metal bir yansımasının olmamasıdır.

Zirkonyumun hasta ve hekim açısından avantajları nelerdir?

Zirkonyum Dişlerin Avantajları

Estetik görüntüsü ve doğal duruşu, yine ışık geçirgenliği özelliği sayesinde ana dişlerle aynı görünüme sahiptir. Zirkonyum hazırlanırken üstün dijital teknoloji kullanıldığından hata oranı da minimum seviyededir.

Zirkonyumlar sağlam ve dirençli olduğu için araka bölgedeki dişler için de kullanılabilir. Güçlü ve sağlamlığının yanında kullanılan malzemenin bir özelliği estetik duruşu sağlayacak kadar ince ve zarif olmasıdır. Öyle ki metal kron köprüleri kadar sağlam olan bu maddenin kırılganlığı da azdır. Hâlbuki metalde esneme miktarı az olduğu için kırılganlık fazladır. Yine porselenler zirkonyuma daha çabuk uyum gösterir.

Kaynak: http://www.dentumitkoy.com/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfalar

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır. Bilgisayar
iPortal Kodlayan: Özer Gül
dövme silme kremi