Türkiye’ de helal gıda sertifikası veren kuruluşlar

Türkiye’ de helal gıda sertifikası veren kuruluşlar

Helal sertifika veren firmalar sertifika veren kurumların yetkileri. Türkiye’ de helal gıda sertifikası veren kuruluşlar helal gida helal sertifika alan firmalar helal sertifika veren kurumlar nelerdir? Türkiyede helal sertifikası veren firmalar helal sertifika alan tavuk firmaları helal sertifika alan tavuklar nelere dikkat ediyor? helal sertifika alan sucuk markaları hakkında bilgiler nelerdir? Bu alanda faaliyet gösteren […]

25 Aralık 2015 Cuma - 0 kez bakılmış
Facebook 0 Twitter 0

Helal sertifika veren firmalar sertifika veren kurumların yetkileri. Türkiye’ de helal gıda sertifikası veren kuruluşlar helal gida helal sertifika alan firmalar helal sertifika veren kurumlar nelerdir? Türkiyede helal sertifikası veren firmalar helal sertifika alan tavuk firmaları helal sertifika alan tavuklar nelere dikkat ediyor? helal sertifika alan sucuk markaları hakkında bilgiler nelerdir?

Bu alanda faaliyet gösteren gayret içindeki tüm insanları tebrik etmek gerekir. Sağduyu gerekli, saygı ve sevgi gerekli. Bunlar yoksa zaten konu yeterince anlaşılamamış demek değil midir? İnanç ve gıda ikilemi birlikte bütün ama gerçekte farklı alanlar gibi durmuyor mu?

Bu çalışmaları yapmak için öncelikle İlahiyat kökenli olmakta son derece yarar var değil mi? Hassasiyet ve önem arzeden yapıyı daha yakında biliyor olmak doğru adımlar adına ciddi kazançlar sağlar.

Bir kitap adı vardı “Müslümanın Parayla İmtihanı” adında. Kitabın adını görünce okuma hevesiniz kaçtığı gibi bir lokmada konuyuda kavrıyorsunuz. Sapla samanın bu denli karışık olması iyi niyetli çabaların önüne geçen çok para kazanma hırsı ilgili alakayı tümüyle başka alanlara kaydırıyor. Buna dikkat edilmezse inanç sahibi bir müslümanın ayağını da kaydırabilir.

Balığın aslında boğularak öldürülmesi ama bir hadisle bunun haram olmayışı ilginç bir bilgidir mesela. Ya da aynı şekilde kan haram olduğu halde dalak gibi sakatatların helal olmasıda aynı hadiste ifade edilmiştir.

Helal haram ayrıntılarda saklanmış daha çok kazancı sorgulayan bir sistem değil midir? Öyle değilse o zaman neden S.A.V. yediklerinin içeriğinden çok alındığı paranın nasıl kazanıldığına dikkat çekmiştir.

TSE’ nin verdiği helal gıda artık din işleri yüksek kurulunca da onanmakta. Bu çok olumlu bir gelişme. İlk helal standartını TSE’ nin yayınladığı düşünüldüğünde TSE’ nin helal hakkında ileride daha iyi yerlere geleceğini görmek mümkündür.

Helal sertifikası veren İstanbul firması için buraya tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfalar

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır. Bilgisayar
iPortal Kodlayan: Özer Gül
dövme silme kremi