kalorifer petek temizliğinin önemi

kalorifer petek temizliğinin önemi

Petek temizliğinin doğru ve etkili yapılması için bazı kurallara uymak gereklidir. Herhangi bir fikir sahibi olmadan yada teşhis aşamasına geçilmeden direk temizliğin gerçekleşmesini sağlamak oldukça yersiz olabilir. Peteklerin ısı derecelerinin kontrolü, varsa hava boşluğu olan bölümlerin belirlenmesi, odalarının ısı ölçümlerinin yapılması, su kaçağı ve sızıntısı olup olmadığının belirlenmesi gibi adımlarla beraber, termal cihazlarımız ile göstergeleri […]

08 Mayıs 2017 Pazartesi - 0 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Petek temizliğinin doğru ve etkili yapılması için bazı kurallara uymak gereklidir. Herhangi bir fikir sahibi olmadan yada teşhis aşamasına geçilmeden direk temizliğin gerçekleşmesini sağlamak oldukça yersiz olabilir. Peteklerin ısı derecelerinin kontrolü, varsa hava boşluğu olan bölümlerin belirlenmesi, odalarının ısı ölçümlerinin yapılması, su kaçağı ve sızıntısı olup olmadığının belirlenmesi gibi adımlarla beraber, termal cihazlarımız ile göstergeleri tam olarak teşhis etmek önemlidir. Gelin hep beraber petek temizliği hakkında daha detaylı bilgilere geçiş yapalım.

Petek temizliği için kombinizin alt kısmındaki tesisat yardımı ile petekleriniz ile bağlantı sağlanabilir. Kombinizin bu sırada kapalı olması ve suyun tahliye edildikten sonra temizlik cihazımıza su konularak, peteklerin vanasının açık olması sağlanarak makinanın birkaç dakikalığına çalıştırılması, kirli tabakanın önemli bir bölümünün tahliye edilmesini sağlayacaktır. Sonraki aşamada ise temizliği gerçekleştirecek olan kimyasalların peteklerin miktarı ve metrekare hesabının yapılmasından sonra uygun miktarlarda eklenerek peteklere yayılması sağlanabilir. İlaçların tesisata geçmesinden sonra petek vanalarının kapalı konuma getirilmesi, bir petekte konumun açılması sağlanarak, daha etkili dolaşımın oluşturulması önemlidir. Kimyasalların tesisata zarar vermeyecek seviyelerde yer alması ile çalkalanma meydana getirerek, kirli suların ve artıkların filtre makinamızda kalacak şekilde dışarı atılması sağlanabilir. Temizlik makinamıza hortum yardımı ile su doldurulmasının yapılması, suların berrak hale getirilmesinin sağlanması, 2-3 saatlik sürecek operasyon ile koruyucu etkinin tüm yüzeye yayılması ekiplerimizce yapılabilir.

Petek temizliği
hemen kısa sürede bitirilecek bir işlem değildir. 20-30 dakika gibi aralıklar ile çalışmaları tamamlayarak ayrılan personellerden özellikle şüphelenmenizi öneriyoruz. Birkaç saat sürecek işlemden önce araştırma yapılmasının şart olduğunu değerlendirmenizi önererek, bu konuda yeteri kadar tecrübeye sahip olan firma çalışanlarımız ile ısı problemlerinizi ortadan kaldırmak ve fazla ödediğiniz doğal gaz faturalarınızda iyileştirme yapmak için soruna yönelik adım atılmasını gerçekleştirebiliriz.

Petek temizliğinin gerekli olduğu bazı belirtileri de sizlerle paylaşmak istiyoruz. Önceki senelere göre petek sıcaklıklarında eksi yönde bir değişim gözlemlediniz mi? Kombinizin ayarı yüksek derecelerde olduğu halde her odadaki ısı sıcaklıkları aynı seviyelerde değil mi? Peteklerinizin bazı bölgelerinde soğuma yada ılıma gibi durumlar, kombinizin otomatik kapatılmasını mı tetikliyor. Bu ve benzer durumlarda uzman personelimiz ile gerekli işlemlerin yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfalar

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır. Bilgisayar
iPortal Kodlayan: Özer Gül
dövme silme kremi