Kadınlarda akıntı nedenleri ve tedavisi

Kadınlarda akıntı nedenleri ve tedavisi

Vajinal akıntıların birçok kadının kabusu olduğunu dile getiren Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Cem Fıçıcıoğlu, “Çok kolay tedavi edilebilir olanları olduğu gibi tekrarlayarak yaşam kalitesini bozan akıntılar da vardır” dedi. Akıntı neden olur “Akıntının nedeni genellikle mevcut hazne içerisindeki doğal ortamda bulunan mikropların dönem dönem patojen yani akıntıya sebebiyet verecek güce […]

27 Ağustos 2016 Cumartesi - 0 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Vajinal akıntıların birçok kadının kabusu olduğunu dile getiren Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Cem Fıçıcıoğlu, “Çok kolay tedavi edilebilir olanları olduğu gibi tekrarlayarak yaşam kalitesini bozan akıntılar da vardır” dedi.

Akıntı neden olur

“Akıntının nedeni genellikle mevcut hazne içerisindeki doğal ortamda bulunan mikropların dönem dönem patojen yani akıntıya sebebiyet verecek güce ulaşmalarıdır” diyen Prof. Dr. Cem Fıçıcıoğlu, “Bazen adet kanamaları, uzun süre ıslak mayoyla kalmak, sık denize girip çıkmak ve sık ilişki gibi nedenler de kokulu akıntının hazırlayıcısı olarak karşımıza çıkabilir” şeklinde konuştu.

Nelere dikkat edilmeli

Çok aşırı vajinal temizlik yapan, aşırı hijyen kurallarını uygulayan bir kadında da vajinal enfeksiyonların tekrarlama riskinin daha fazla olacağını söyleyen Prof. Dr. Fıçıcıoğlu, o nedenle çok aşırı vajina içerisine müdahale etmeyi önermediğini vurguladı.

Vajinal akıntının tedavisi nasıl yapılır? Akıntıyı önlemek için neler yapılabilir? Daha fazla bilgi için videomuzu izleyebilirsiniz…

Kadınlarda akıntı nedenleri ve tedavisi – İZLE:

Kadinvekadin.net özel haberidir.

KAYNAK :

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfalar

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır. Bilgisayar
iPortal Kodlayan: Özer Gül
dövme silme kremi