İğneli Epilasyon Uygulamaları

İğneli Epilasyon Uygulamaları

İğneli epilasyon sistemi ve lazer epilasyon sistemi istenmeyen tüylerinizden kurtulabileceğiniz iki seçenektir. İki seçenekte de iğne ile işlem yapılsa da farklı şartlar gerektirebileceği gibi farklı sonuçlar sonrası maliyet konusunda da değişiklik gösterebilmektedir. İğneli Epilasyon Nasıl Yapılır? İğneli epilasyon işlemi uygulama yapılacak bölgeye ince bir iğnenin batırılması ile başlar. Tüy köküne batırılan iğne’ye az miktarda elektrik […]

27 Ağustos 2016 Cumartesi - 0 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

İğneli epilasyon sistemi ve lazer epilasyon sistemi istenmeyen tüylerinizden kurtulabileceğiniz iki seçenektir. İki seçenekte de iğne ile işlem yapılsa da farklı şartlar gerektirebileceği gibi farklı sonuçlar sonrası maliyet konusunda da değişiklik gösterebilmektedir.

İğneli Epilasyon Nasıl Yapılır?

İğneli epilasyon işlemi uygulama yapılacak bölgeye ince bir iğnenin batırılması ile başlar. Tüy köküne batırılan iğne’ye az miktarda elektrik verilerek tüyün kökünün parçalanmasına sebep olur. Kök’ün parçalanması sonucu vücuttan tüy çıkar. Bu işlem her tüy kökü için ayrı ayrı yapılmakta olup iğneli epilasyon ortalama olarak 10 ile 25 seans’a kadar katılmanızı gerektiren bir uygulamadır. Seans fiyatları seans çokluğundan kaynaklı olarak lazer epilasyon fiyatlarından oldukça düşüktür. Avantajlı yönü ise her cilt tipine uygulanabiliyor olmasıdır.

İğneli Epilasyon Uygulamaları

Tüy köküne batırılmış olan iğneye elektrik verilerek uygulanan İğneli Epilasyona nazaran Lazer Epilasyonda ışık enerjisi kullanılarak işlem yapılmaktadır. İstenmeyen tüy kökünde bulunan melanini hedefler ve sıcaklık uygulayarak kökü yok etmektedir. İğneli Epilasyon ile arasındaki en büyük farklardan bir tanesi de renkli tüylere uygulama yapılmasının oldukça güç olmasıdır. Epilasyon yaptıracak olanların eğer istenmeyen tüyleri lazer epilasyon için uygunsa ortalama bir buçuk ay boyunca 4 yada 5 seansa minimum seviyede katılacağınızı bilmelisiniz. Ayrıca seans ücreti olarak her seansa elektrolist denilen iğneli epilasyon’dan çok daha fazla ödeme yapacağınızı bilmelisiniz.

İğneli Epilasyon Türleri

İğneli Epilasyon türünü tercih eden hastaların bu konuda 2 farklı tarzda elektrolisis uygulaması yapıldığını farkedeceksiniz. Yapılan işlemde bu iki metot birbirinden iletkenler aracılığıyla ayrıştırılmaktadır.

1- Galvanik İğneli Epilasyon: Bu epilasyon çeşidinde kimyasal ürünler kullanılır. İğne istenmeyen tüy köküne elektrik enerjisini aktarır ve kökün sodyum hidroksit üreterek parçalanmasını sağlar.

2- Termolisis İğneli Epilasyon: Bu epilasyon çeşidinde ise iletken olarak suyu kullanılır. İğne tüy köküne göndermiş olduğu elektrik enerjisi ile kökü titreştirerek ısıtır ve kökün kendisini imha etmesini sağlar.

İğneli Epilasyon hakkında daha fazla bilgi için http://www.epibeauty.com/igneli-epilasyon sitesini ziyaret edebilirsiniz.

smear_testi_ile_ilgili_bilinmesi_gerekenler-0.jpg

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfalar

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır. Bilgisayar
iPortal Kodlayan: Özer Gül
dövme silme kremi