Gelin Saç Modelleri

Gelin Saç Modelleri

Her genç kızın hayalidir; gelin olmak, kendini bembeyaz bir gelinlik içerisinde düşlemek ve hayalindeki gelinlik modelini aklından binlerce kez geçirmek… En az bunlar kadar önemli olan bir nokta da gelinliğe yakışacak onun tarzına ayak uyduracak bir saç modelidir. Her zamankinden daha güzel ve özenli bir saç modelinizin olması gereken, en mutlu gününüz olacak olan evlilik […]

08 Mayıs 2017 Pazartesi - 0 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Her genç kızın hayalidir; gelin olmak, kendini bembeyaz bir gelinlik içerisinde düşlemek ve hayalindeki gelinlik modelini aklından binlerce kez geçirmek… En az bunlar kadar önemli olan bir nokta da gelinliğe yakışacak onun tarzına ayak uyduracak bir saç modelidir.

Her zamankinden daha güzel ve özenli bir saç modelinizin olması gereken, en mutlu gününüz olacak olan evlilik töreninizde saçınızın modeli oldukça önem arz eder. Bunun için de gelin saç modelleri ile ilgili bir araştırma yapmanız gerekir. Farklı tarzdaki gelin saçlarının yapımının en belirgin iki sebebi; saçın, gelinliğin modeli ile uyumu ve klasik gelin saçı modelinden kopuş olarak ikiye ayırılır.

Öncelikle gelinliğinizin modeline göre bir saç modeli yaptırmanız gerekmektedir. Örneğin; Helenistik kültüre ait tarzda bir gelinlik giyecekseniz eğer; saçınızın da dağınık tarzda bir topuz olması ya da yarısı salınık durumda etrafında çiçeklerden oluşan bir tacın takılması daha uygun olacaktır. Eğer ki; gelinliğiniz abartılı bir saçı kaldırabilecek durumdaysa o zaman bunun da hakkını vermeniz gerekmektedir. Çünkü gelinliğiniz abartı bir modeli kaldırabilecekken sizin sadelik adına daha hafif bir saç modeli yaptırmanız bu sefer de gelinliğiniz ve saçınız arasındaki uyumu bozacaktır.

Gelin Saç Modelleri

Günümüzde gelin saç modelleri klasik tavrını kırmıştır. Çünkü genellikle maşa ile dalgalı bir hale sokulmuş saçların tepeden klasik bir topuz halinde toplanıp duvağın başa geçirilmesiyle oluşan bu klasik model tabi ki gelinlerimize oldukça yakışmakta fakat artık; açık bir saça çok ufak ve kolay bir şekilde yapılacak olan belli belirsiz bir dağınık toplama modeli ve renkli ya da beyaz çiçeklerden oluşan tacın gelinin saçına yerleştirilmesiyle oluşan modeller de bize yabancı kalmamakta. ”Gelinin saçı illa yukardan bir topuz ile toplanmalıdır.” yargısı kırılmış bulunmakta. Açık ve doğal saçlar da belli belirsiz bir dokunuş ile gelin saçı olarak kullanılabilmektedir.

Gelin saç modelleri araştıran kızlarımıza benim tavsiyelerim bunlardır. Diğer modeller ve kesim öneri  ziyaret edebilirsiniz. Klasik saçlardan ve klasik yargılardan sıyrılıp giydikleri gelinliğin tarzına ve kendi zevkine uygun bir model ile hayallerindeki masal perilerine dönüşmeleri dileğiyle…

en-guzel-gelin-saci

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfalar

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır. Bilgisayar
iPortal Kodlayan: Özer Gül
dövme silme kremi