BURUN ESTETİĞİ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

BURUN ESTETİĞİ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

                Burun, yüzün tam ortasında bulunması sebebiyle görsel açıdan ciddi bir belirleyici olarak karşımıza çıkmaktadır. Buna ek olarak koku almamızı sağlayan duyu organlarımızdan biri olması sebebiyle de, işlevsellik oranı oldukça yüksek olmaktadır. Burun yapısında oluşan bir aksaklık,( doğuştan ya da sonradan olabilir)yaşam kalitemizi ciddi oranda düşürebilmektedir. Estetik operasyonlar içerisinde, burun ameliyatlarının daha sık uygulanıyor olmasını […]

25 Mart 2016 Cuma - 0 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

                Burun, yüzün tam ortasında bulunması sebebiyle görsel açıdan ciddi bir belirleyici olarak karşımıza çıkmaktadır. Buna ek olarak koku almamızı sağlayan duyu organlarımızdan biri olması sebebiyle de, işlevsellik oranı oldukça yüksek olmaktadır. Burun yapısında oluşan bir aksaklık,( doğuştan ya da sonradan olabilir)yaşam kalitemizi ciddi oranda düşürebilmektedir. Estetik operasyonlar içerisinde, burun ameliyatlarının daha sık uygulanıyor olmasını bu çıkarımlar sayesinde açıklamak mümkün olacaktır.

Burun estetiği uygulamasına karar verme aşamasındaki temel belirleyici, uzman bir estetik cerrahla yapılacak görüşme olmaktadır. Bu görüşme detayları içinde, solunum problemi olup olmadığı ve burna uygulanacak estetik müdahalenin içeriği detaylı olarak belirlenmektedir. Fiziksel bir rahatsızlığa sebep olan durumlar olmadığında uygulanacak estetik ameliyat ile burun ucu küçültülmesi, burun kaldırma, kemik törpüleme ve burun dudak arasındaki açının ayarlanması mümkün olabilmektedir. Bu aşamada uzman cerrah, kişiye en uygun burun modelleri ile ilgili bilgiler vermeli ve beklentileri gerçek sonuçlarla buluşturmayı sağlamalıdır. Burun estetiği hakkında daha fazla bilgi almak için http://www.huseyinkandulu.com/estetik-cerrahi/burun-estetikleri/ adresini ziyaret edebilirsiniz. Aksi halde kendisine hiç yakışmayacak bir burun modeli isteyen kişiler, ameliyat sonrası ciddi hayal kırıklıkları yaşamaktadırlar. Uygulanacak estetik operasyon türü belirlendikten sonra hastanın ameliyat öncesinde kan sulandırıcı ilaçlar kullanmaması önerilmektedir. Sigara kullanan hastaların sigara tüketmemeleri gerekmektedir. Bu sayede iyileşme sürecinin daha hızlı gelişeceği savunulmaktadır.

Genel anestezi ile uygulanan burun estetiği genel olarak 1-2 saat aralığında sürmektedir ve herhangi bir komplikasyon olmadığı durumlarda hastalar aynı gün eve gönderilmektedirler. Rinoplasti olarak tanımlanan bu uygulama içinde tampona ihtiyaç duyulmadan da operasyon gerçekleştirilmekte ve bu uygulama ile oluşan morluk ve şişlik azaltılabilmektedir. Kişisel olarak yapılacak değerlendirme ile hangi operasyonun yapılacağı belirlendiğinden, burun estetiği fiyatları hakkında genel bir değerlendirme yapmak mümkün olmamaktadır. Estetik ameliyatı yapacak uzman ve işlemin yapılacağı klinik bile fiyatlar üzerinde ciddi farklılıklar yaratabilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfalar

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır. Bilgisayar
iPortal Kodlayan: Özer Gül
dövme silme kremi