Ankara modaya yön verecek

Ankara modaya yön verecek

ANKARA MODAYA YÖN VERECEK – Moda dünyasının önemli üreticileri ve tasarımcıları, Ankara Giyim Sanayicileri Derneği , Ankara Sanayi Odası ve İstanbul Moda..

09 Mart 2016 Çarşamba - 0 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Başkentin önde gelen giyim üreticileri ve tasarımcılarını bir araya getiren seminerde 2016-2017 yılının sonbahar ve kış sezonunda yükselen moda trendleri ile ilgili öngörüler ortaya konuldu. Seminer kapsamında yapılan sunumlarda, tasarım ve tüketimi belirleyen faktörler ile geleceğin moda eğilimlerini yönlendiren dinamikler hakkında bilgiler verildi.

Geleceğin tasarımcılarına eğitim verildi

Gelecek yılın sonbahar kış modasının şekillendirildiği etkinlik kapsamında ayrıca Türkiye’nin en yetkin moda okullarından biri olan İstanbul Moda Akademisi’nden Tekstil ve Moda Tasarımı Bölüm Başkanı Gülin Girişmen, katılımcılara eğitim verdi. Girişmen eğitimde; moda tasarımı, trendleri tanımlama ve değerlendirme, trendlerin takip edildiği kaynaklar, güncel moda eğilim değerlendirmeleri gibi konularda tasarımcı adaylarıyla bilgi paylaşımında bulundu.

Ankara imzasını modada sonbahar kış sezonuna attı

AGSD Başkanı Canip Karakuş, dünya moda başkentlerinde de yapılan bu tip etkinliklerin en önemli yanının, profesyonelleri bir araya getirip yeni fikirler ortaya çıkarmak olduğunu ifade ederek, “Biz de bu ana fikirden hareketle, Ankaralı giyim sanayicilerini, moda dünyasına yön veren tasarımcıları ve tasarım bölümlerinde eğitim gören üniversite öğrencilerini bir araya getirdik. Bunun gibi profesyonel organizasyonlarla Ankara’yı gerek yurt içinde gerekse yurt dışında, sezon koleksiyonlarına yön veren, moda akımlarını belirleyen bir konuma taşıyacağız” diye konuştu.

KAYNAK :

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfalar

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır. Bilgisayar
iPortal Kodlayan: Özer Gül
dövme silme kremi