Amigurumi örgü oyuncak nasıl yapılır

Amigurumi örgü oyuncak nasıl yapılır

Amigurumi, Japonya dilinde bir sözcük olup Ami (tığ veya şiş ile yapılmış) ve nuigurumi (içerisi doldurulmuş oyuncak ) anlamında sözcüklerden türemiş örgü ören bayanların da iyi bildiği sık iğne tekniğinin oyuncak yapımına uyarlanmış hali olarak söylenebilir. Amigurumi örgü oyuncak nasıl yapılır merak ediyor musunuz? O zaman sizin için hazırladığımız bu yazıda tığ ve şiş ile örgü […]

23 Şubat 2017 Perşembe - 0 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Amigurumi, Japonya dilinde bir sözcük olup Ami (tığ veya şiş ile yapılmış) ve nuigurumi (içerisi doldurulmuş oyuncak ) anlamında sözcüklerden türemiş örgü ören bayanların da iyi bildiği sık iğne tekniğinin oyuncak yapımına uyarlanmış hali olarak söylenebilir.
Amigurumi örgü oyuncak nasıl yapılır merak ediyor musunuz? O zaman sizin için hazırladığımız bu yazıda tığ ve şiş ile örgü oyuncak yapılışını anlatmaya çalışacağız. Sizde bakarak çocuklarınızı sevindirebilir ve istediğiniz boyutlarda ve renklerde örgü oyuncaklar, hayvanlar, komik ve korkuç canavarlar ve çizgi film kahramanları yapabilirsiniz. Kısacası çoğu sizin hayal gücünüze ve örgü yeteneğinize kalmış. İnternette pek çok örnek resim bulabilir bunun üzerinden ilmek sayısını hesaplayarak kolayca oyuncağınızı oluşturabilirsiniz. Bu sayede çocuklarımıza aldığımız sağlıksız ve şiddete yönelik oyuncakları yarın çöpe atmak üzere tekrar tekrar almayacağız hemde size yıllarca hatıra olarak kalacaktır. Sadece çocuğuna yapmak için bu işe başlayan kişiler çevresinde ve internette yaptıkları ürünleri satarak kendilerine ek gelir kapısı elde eden birçok bayanda var.

Amigurumi malzemeleri  arasında başlıca önemli olan örgü ipidir. Örgü ipinin kalın ve yumuşak olmasında fayda vardır. Bunun nedeni yaptığınız oyuncağa daha kolay şekil verebilirsiniz. Amigurumi yapımında gözleri yerine boyayabilir veya farklı renk örgü ipiyle işleme yapabilirsiniz. Amigurumi gözlerinin bir özelliğide vardır. Takıldıkları yerden bir daha asla çıkmamaları ve %100 güvenilir olmalarıdır. Yaptığınız amiguruminin daha güzel görünmesi için  komik desenli keçeler, örgü ya da dikiş kıyafetler, şapka, saç ve toka gibi aksesuarlar ile süsleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfalar

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır. Bilgisayar
iPortal Kodlayan: Özer Gül
dövme silme kremi